Egészségfejlesztési Iroda Baja

Rendszeres. életvitelszerű testmozgást ösztönző programok

Projektünkben kiemelt szerepe van a mozgásprogramoknak, hiszen az egészségvédelemnek azon eleme,
amely az egyének részéről a legkönnyebben megragadható és jelentős egészségnyereséggel jár!

Ez az, ami biztosan csak rajtunk múlik, ez az, amire mi magunk biztosan befolyással tudunk lenni testi-lelki egészségünk tekintetében.

A fizikai inaktivitás mára „népbetegség” lett, ami talán a legkönnyebben „gyógyítható”.
Csak akarni kell megtalálni azokat a mozgásformákat, amiket örömmel, szívesen végzünk.
Az EFI mozgásprogramjaival ezt segítjük.

A rendszeres, életvitelszerűen végzett testmozgás a nagyobb és jobb teljesítmény, a hosszabb élet záloga.
Jelentősen csökkenti a rizikófaktorokat, az elsődleges halálok között szereplő szív-érrendszeri (pl. koronária
betegségek, magas vérnyomás,  inzulin rezisztencia, magas koleszterinszint, stroke)  betegségek és a daganatos
betegségek kialakulását, fontos szerepe van a megfelelő csontsűrűség kialakulásában és megtartásában, a mozgékonyság,
a testi-lelki aktivitás megőrzésében, az önbecsülés növelésében, pszicho-szociális problémák, a stressz, az alvási nehézségek legyőzésében.