Egészségfejlesztési Iroda Baja

Az EFI szervezésében elérhető szűrővizsgálatok:

Általános állapotfelmérés és kockázatbecslés

A szűrés célja: az egyén és a lakosság általános egészségi állapotának felmérése, esetleges betegségek kialakulását előre vetítő kockázatok, rizikófaktorok kiszűrése, életmód- tanácsadás, életmódváltó-program javaslatokkal a feltárt rizikófaktorok megszüntetése, az egészséges életmód kialakítása, ha szükséges szakellátásba irányítás.

Az állapotfelmérés során a fizikális vizsgálatokat kérdőíves felmérésekkel egészítjük ki.

Helyszín:  EFI iroda, együttműködő háziorvosi praxisok

Időpont: folyamatos

Cardiovascularis és diabetes-szűrés

Az elsődleges un. „rettegett betegségek” a daganatos betegségek, ugyanakkor a legfőbb halálok a kistérségben – az országos trendnek megfelelően - a keringési betegségek.Az 1000-ből 568, azaz az összes haláleset 57 %-a valamilyen keringési betegség miatt következett be.

A szűrés célja:

Szűrés az Alapellátásban

kampányszerű szűrés, 2014-ben évi 1 alkalommal

Helyszín: az EFI-vel együttműködési megállapodást kötött 23 háziorvosi praxisban,

Időpont: 2014. januártól – háziorvosi praxisokkal egyeztetett időpontokban

Szűrés az EFI-ben